
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | ±2 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | |
| rohs status | Compliant |
Stock: 6051
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.04753 | $0.47530 |
| 50 | $0.03700 | $1.85000 |
| 100 | $0.02881 | $2.88100 |
| 500 | $0.02257 | $11.28500 |
| 1000 | $0.02069 | $20.69000 |
| 3000 | $0.01780 | $53.40000 |
| 5000 | $0.01531 | $76.55000 |
| 10000 | $0.01317 | $131.70000 |
